Екстрактор

Установка надкритичної CO2 екстракції

Використання у якості розчинника флюїдів дозволяє здійснювати поглиблену переробку вихідної сировини.

Офіційний дилер

Установка призначена для проведення надкритичної СО2 екстракції рослинної сировини та інших процесів з використанням надкритичної СО2 в діапазоні тисків 5-40 МПа та температурою екстракції 20-80 С з регульованою швидкістю циркуляції СО2 до 120 кг/год.

Устаткування складається з насосу високого тиску, двох екстракторів та двох сепараторів зі швидким відкриттям. Джерело високого тиску – триплунжерний насос, з системою охолодження циліндрів, системою охолодження та змащування плунжерних пар.

Технічні характеристики

Тиск екстракції, кг/см2 до 400
Тиск витримки, кг/см2 до 450
Кількість екстракторів 2
Об’єм екстрактора, л 2х12
Кількість сепараторів 2
Об’єм сепаратора, л 2
Робоче середовище – екстрагент СО2
Продуктивність по СО2, кг/год до 120
Режим роботи циркуляційний – по замкненому контуру
Встановлення тиску ручне та автоматичне
Встановлення температур ручне та автоматичне
Встановлення витрати автоматичне
Температура робочого середовища в екстракторі регульована до 80 С
Потужність насоса, кВт 3
Потужність нагрівачів, кВт 6×1,5 + 2×1
Габарити компресора, мм 820×770×440
Габарити технологічної шафи, мм 1620×630×330
CO2 экстрактор

Використання у якості розчинника флюїдів у надкритичному стані дозволяє здійснювати поглиблену переробку вихідної сировини.

Робота екстрактора

При екстрагуванні CO2 з конденсатора через кран надходить у компресор високого тиску і далі через теплообмінник в екстрактор. Після чого через регулятор тиску та теплообмінник – в сепаратор 1, де відбувається поділ розчинених у надкритичному флюїді речовин на надкритичний екстракт і розчин CO2 – докритичний екстракт», який через регулятор тиску та теплообмінник надходить у сепаратор 2.

У сепараторі 2 відбувається перехід надкритичного СО2 в газоподібний стан та його поділ. Газоподібний СО2 надходить у конденсатор, де відбувається його охолодження та конденсація, після чого скраплений СО2 знову надходить у компресор на повторний цикл.

Завантаження та вивантаження сировини здійснюється за допомогою касети. Вилучення рідкого екстракту здійснюється зливом через крани. Для вилучення твердого або пастоподібного екстракту у конструкції сепараторів передбачено швидкознімне днище зі знімною склянкою.

Тиск, температура та витрата відображаються на сенсорній панелі управління за допомогою опитування датчиків тиску та температури, а також датчиків температури вбудованого в теплообмінник високого тиску калориметричного витратоміра.

Контроль та керування тиском та температурою в магістралях низького, середнього та високого тиску здійснюється блоком управління/індикації, що працює в автоматичному режимі. Тиск додатково контролюють електроконтактними манометрами незалежною від центрального контролера системою управління.